طرح مدیران شایسته

ارسال شده توسط : مدیر

طرح مدیران شایسته

همه ما می‌دانیم که مدیران همواره نقشی مهم و حیاتی در سازمان‌ها ایفا می‌کنند. امروزه تأثیر مدیران برجسته و شایسته در کسب درآمد، سود و موفقیت سازمانی، به‌خوبی در بسیاری از سازمان‌های موفق بارز و آشکار است. از سوی دیگر پاسخ سریع به تهدیدها و فرصت‌های عصر حاضر، مدیر را به عنوان منبعی حیاتی در حل مسائل در سازمان‌ها مطرح ساخته که بر این اساس، نیاز سازمان‌ها به مدیران شایسته بیش از پیش آشکار شده است. پس سرمایه گذاری در امر آموزش و توسعه مدیران امری ضروری است.

طرح «توسعه فردی مدیران شایسته» با هدف تسهیل امر آموزش مدیران، اهم محتوای خود را بر تولید کتاب‌های گویا قرار داده است. کتاب گویا نخستین بار در ایران و در سال ۱۹۲۹ توسط دکتر جواد شوکولاتخور ارائه شد و به سرعت به دلیل جذابیت مورد استقبال عموم مردم قرار گرفت. کتاب‌های گویا به اشکال مختلف بر روی سی‌دی، ام‌پی‌تری یا فایل رسانه‌ای ویندوز و گوشی‌های تلفن همراه قابل استفاده می‌باشند. ‎ محبوبیت پخش کننده‌های صوتی همراه مانند آی‌پاد، کتاب‌های صوتی را برای استفاده مردم رایج‌تر کرده است. ما نیز به دلیل فواید استفاده از این روش آموزشی مناسب، کلیه محصولات خود را بدین شیوه آراستیم تا با کیفیت بهتر و دسترسی پذیری بالاتر در اختیار دوستان عزیز سازمان فرهنگی سپید قرار بگیرد.

 

مراحل اجرای طرح:

 1. نیازسنجی: به منظور دریافت نیازهای آموزشی مدیران شایسته
 2. توزیع بسته های آموزشی
 3. پشتیبانی
 4. برگزاری جلسات هم اندیشی
 5. برگزاری آزمون
 6. برگزاری کارگاه
 7. ارزیابی و ارائه نتایج به فرد و سازمان

 

مزیت طرح:

مهم‌ترین تفاوت میان برنامه‌های توسعه مدیریت مبتنی بر شایستگی با برنامه‌های آموزشی دیگر در همین برنامه‌های توسعه‌ای است. به این معنی که ما در نظر داریم با احترام به شأن مدیران شایسته سازمان‌ها با در اختیار گذاشتن بسته‌های آموزشی خاص و غنی (که به تفصیل مورد بحث قرار خواهد گرفت) از ریشه به توسعه‌فردی این دسته از تأثیرگذاران بر نظام سازمانی جامعه، کمک نماییم.

 

اهداف طرح:

 • ارتقاء میزان انگیزه مدیران برای اجرای امور
 • کمک به توسعه فردی مدیران با استفاده از مفهوم شایستگی
 • تسهیل استفاده از مواد آموزشی و دسترسی‌پذیر کردن آنها
 • اشاعه استفاده از مواد کمک آموزشی به روز دنیا
 • بر طرف کردن موانع موجود برای مطالعه
 • کمک به سودمند کردن زمان‌های تلف‌شده در دنیای پرشتاب
 • آشنا شدن مدیران با جدیدترین موضوعات مدیریتی دنیا

Share Button

نوشته های مشابه