مطالعه کتاب (چاپی) شما را باهوش تر، ثروتمندتر و سالم تر می کند

ارسال شده توسط : sepid

مطالعه کتاب (چاپی) شما را باهوش تر، ثروتمندتر و سالم تر می کند.

علم چیزی را که خیلی از افراد بدان شک دارند، اثبات کرده است. مطالعه کتابی که در دستان شما قرار دارد، تجربه متفاوتی نسبت به مطالعه همان کتاب بر روی صفحه نمایش است. فیزیکی بودن کتاب ها به ما کمک می کند تا مطالب را بهتر به خاطر بسپاریم. به یاد آوردن اینکه کدام کتاب را در موبایل یا رایانه تان مطالعه کرده اید، کار دشواری است.
این هم دلایل آن:

۱- نسخه های چاپی درک مطلب را بهبود می دهند.

در سال های اخیر، مطالعات زیادی درباره مقایسه مطالعه نسخه های چاپی و دیجیتالی انجام گرفته است. تقریبا همه تحقیقات نشان داده اند که درک مطلب و حفظ آن در مطالعه نسخه های الکترونیکی پایین تر است. دانستن قیمت یک پیراهن، چیزی نیست که باید در درازمدت به ذهن بسپاریم. تجربه واقعی جسم فیزیکی بهتر در حافظه جای می گیرد.

۲- نسخه های چاپی برای سلامت چشم و چرخه خواب بهتر هستند.

مزیت دیگر مطالعه نسخه های چاپی، تأثیر آن بر سلامت شما است. در تحقیقی که در دانشگاه هاروارد انجام گرفت، مشخص شد که نورهای غنی با طول موج های کوتاه (که توسط دستگاه های دیجیتالی ساطع می شوند)، ریتم طبیعی بدن را دچار اختلال می کنند. ثابت شده است که نور آبی جلوی ترشح ملاتونین رو گرفته و در نتیجه روی ساعت بدن شما تأثیر می گذارد و هوشیاری شما را زمانی که باید به خواب بروید، افزایش می دهد.

۳- نسخه های چاپی حس پیشرفت می دهند.

برخی مزیت های نسخه های چاپی بر دیجیتالی، بیشتر احساسی است تا علمی. به آخرین باری که مطالعه یک کتاب مهم را تمام کردید، فکر کنید. آیا پس از ورق زدن آخرین صفحه کتاب، حس غرور به شما دست داد؟ وقتی شما نسخه چاپی را مطالعه می کنید، مجموعه ای از صفحات که در سمت راست در حال افزایش و در سمت چپ در حال کاهش است را با انگشتانتان احساس می کنید. با این کار، شما احساس پیشرفت می کنید.

Share Button

نوشته های مشابه